3D pro 2D grafiky – videoseriál (2) - 3D grafika - 3Dscena.cz: 3D grafika jako na dlani

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



3D grafika

3D pro 2D grafiky – videoseriál (2)

9. září 2010, 00.00 | Sice již vyšla nová CINEMA 4D R12, ale to neznamená, že vám neposkytneme videa, která máme pro vás připravená. A je jich poměrně hodně. Věnovat se totiž tentokrát budeme modelování pomocí polygonů, nastavení scény i renderování. Tedy všemu, co je spojené s produkcí statického obrázku...

Dávkovač na mýdlo – úvod do polygonového modelování a materiálů

První video nás provede principem polygonového modelování, opravdu jen úvodem a vlivem segmentace na tvar objektu za využití funkce HyperNURBS. Na základě získaných znalostí si pak otestujeme vliv HyperNURBS vyhlazení na modelu stylového dávkovače na tekuté mýdlo, doladěného pomocí deformátorů.

Prací s polygony budeme ale pokračovat i nadále. Pomocí křivek a NURBS příkazu si vytvoříme další díl modelu a doladíme jej ručně a nakonec si z upravených primitiv připravíme samotné ukončení mechanismu dávkovače. Vše elegantně a rychle, bez velké námahy. Výsledkem je poměrně efektní model...

Co je model bez osvětlení a výstupu. Tématem tedy bude tvorba materiálů a vložení objektů do připravené scény knihovny MoxPig obsahující i osvětlení a kameru. Stačí jen zapnout efekt GI a také, což je podstatné, simulovat lineární workflow.

Lineární workflow. Jistě víte, že nová CINEMA 4D R12 jej má již integrované, ale uživatelé starších verzí (a těch je asi v době několika dní po uvedení R12 naprostá většina) nemusí smutnit. Mohou jej totiž simulovat. Je to pracnější, ale plně funkční způsob. Návod nám předvede jak na to.

A další láhev na olej – pokročilejší modelování, UV mapování, scéna

Vybavení základními znalostmi polygonového modelování se můžeme pustit do poněkud komplexnějšího modelu. Nikoliv zvlášť složitého, ale přeci jen komplexnějšího. Vytvoříme si reálnou plastovou láhev doplněnou velmi efektním, opět dosti reálným profilovaným žebrovaným víčkem.

Jednou, velmi podstatnou složkou vizualizace je, jak jinak, model. Ale materiály jsou neméně důležité a v případě textur je podstatná také projekce. Jinými slovy způsob, jak tuto texturu promítnout na povrch objektu. Tímto tématem proces práce pokračuje.

A nakonec materiály, samozřejmě. Scéna je připravená, můžeme renderovat.

Jsme v závěru. Tedy v závěru v tom smyslu, že bychom měli být schopní připravit statický obrázek a také si jej vypočítat. Jenže nedílnou součástí 3D grafiky jsou také animace a těm se bude věnovat poslední část celého semináře. Máme se tedy na co těšit.

Tématické zařazení:

 » 3D grafika  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: